HISTORIA

Łukasz Łaskawiec

22-letni quadowiec

W sezonie 2012 zdobył wszystko, co było do zdobycia: Puchar Świata FIM, trzecie w karierze Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Polski. W styczniu 2013 po raz kolejny stanie na starcie Rajdu Dakar - najsłynniejszego pustynnego maratonu. Tym razem do Ameryki Południowej jedzie jako jeden z faworytów, od organizatorów otrzymał trzecie miejsce na liście zgłoszeń.

Sport to całe jego życie.

Pierwszy raz na quada wsiadł w wielku 14 lat, rok później wystartował w zawodach, w których zajął trzecie miejsce. Wtedy postanowił poświęcić się jeżdżeniu: treningi na quadzie, wytrzymałościowe i siłowe oraz specjalna dieta to jego codzienność.

Największy sportowy sukces

to trzecie miejsce wywalczone podczas debiutu w Rajdzie Dakar 2011. Łukasz, jako drugi Polak w historii, stanął na podium tej imprezy. W Dakarze 2013 wystartuje na quadzie Yamaha Raptor 700. Na trasę wyjedzie z numerem 252, tuż za piekielnie szybkimi Argentyńczykami Marcosem Patronellim i Tomasem Maffei’em.

Łukasz lubi warkot silnika.

Jeździ na motocyklach, skuterach wodnych i śnieżnych, chętnie wsiada też za kierownicę dużych samochodów. Kiedy był dzieckiem, przyjemność sprawiało mu odkurzanie, właśnie przez głośny dżwięk odkurzacza.