DAKAR

Pokażę wam furtkę, za którą czeka wielka przygoda. Ale tylko od Was zależy, czy ją przekroczycie - takimi słowami uczestników pierwszego Dakaru powitał Thierry Sabine, twórca imprezy.


Dzisiaj Dakar to najtrudniejsza i najbardziej znana impreza motoryzacyjna na świecie. Co roku na jej starcie spotyka się kilkuset zawodników: quadowców, motocyklistów i załóg samochodowych z całego świata, które pragną zmierzyć się z pustynną legendą.


Żeby ukończyć Dakar nie wystarczy być świetnym kierowcą rajdowym. Ekstremalne warunki wymagają od zawodników niezwykłej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej. Pokonanie liczącej kilka tysięcy kilometrów ekstremalnej trasy wymaga zmierzenia się z własnymi słabościami. Do mety dojeżdżają najlepsi. Na podium stają wybitni.


Rajd Dakar to również synonim niezwykłej przygody, zespołowego działania, walki w duchu fair play, rywalizacji na poziomie międzynarodowym oraz wielkich emocji czyli wszystkiego, co w sporcie najpiękniejsze.


Łukasz po raz pierwszy zmierzył się z legendą W styczniu 2011. Podczas swojego debiutu w Dakarze zajął fantastyczne, trzecie miejsce. Dokonał tego jako drugi w historii Polak. Teraz cel może być już tylko jeden - wygrana. Czy uda się to podczas najbliższej edycji? Dakar 2013 zostanie rozegrany w dniach 5-20 stycznia. Impreza rozpocznie się w Limie, a zakończy w Santiago. Trasa rajdu przebiega przez trzy kraje: Peru, Argentynę i Chile. Trzymajcie kciuki!